Modele anatomiczne nie jedynie do nauki anatomii, lecz też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w specjalistycznych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli lekarze także poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest wyjątkowo wielki. Szczególnie znane są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • innych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można niewątpliwie sporo się nauczyć. Możemy również kupić właśnie i absolutnie tąż np łapkę psa do wiedzę robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one bardzo dokładnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie pokazują proces choroby oraz jego etapy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również bardzo powszechnych oraz ciekawych. Co zwierają: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie ciekawie wykonane oraz dają możliwość przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie perfekcyjnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej.

Są również ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w pewnym miejscu także nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i żeby opisać ich fragmenty powinno się je powiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Pokazuje on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Doskonale nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne potrafimy kupować np jako typ stopy konia. Występuje on w kilku wzorach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak uważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również znacznie ogromnym zainteresowaniem. Wybór jest niewątpliwie duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam odpowiadają zawsze potrafimy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i polecane firmy, jakie są od lat na polskim rynku.


Rekomendowane artykuły